8 Şubat 2010 Pazartesi

İLK AŞK ( 3 )

Genç kız delikanlının arkasından öylece bakakaldı. Koşmak istedi peşinden, "Dur!" demek istedi. "Dur! Seni seviyorum." Boğazı düğüm düğümdü. Ağzını açtı ama hıçkırıklarla boğuldu sesi. Koşarcasına iş yerine giderken gözlerinden yağmur gibi yaşlar boşalıyordu.

Aradan aylar geçti. Telefonla konuşuyorlardı zaman zaman ama araya mesafeler girmişti bir kez. İki arkadaşın telefon sohbetinden ileri geçemiyordu artık konuşmaları. Öyle ki, zamanla delikanlı kız arkadaşlarından bahsetmeye bile başlamıştı. Genç kız görünürde onun bu şekilde konuşması çok normalmiş gibi davranıyordu ama içten içe deli gibi kıskanıyor, acı çekiyordu. Mutsuzdu... Çok mutsuz. Eski neşesinden eser kalmamış, rengi solmuş, bakışları gölgelenmişti. Zaman geçtikçe özlemi daha da arttı. Sevgisi tutkuya döndü. O'nu düşünmeden geçen bir günü,bir anı bile yoktu. Dinlediği her şarkı O'nu, O'na özlemini, aşkını anlatıyordu. Bütün şarkıları ikisi için yazıp, bestelemişlerdi sanki. Her yerde, her şeyde O'nu görüyor, bu da kalbinde derin sızılara neden oluyordu.

Yaşlı kadın; "Dört ay boyunca hiç aramamıştı. Çok kırgın ve öfkeliydim. Aradığında bir daha aramamasını söylemeye karar vermiştim. Bu şekilde konuşmalarına dayanamıyordum artık. O'nu hayatımdan silmeliyim diye düşündüğüm bir dönemdi yine telefon ettiği…" "Ben..." diyordu delikanlı..."Ben seninle evlenmek istiyorum. Seni seviyorum…" Yaşlı kadın, "O kadar öfkeliydim ki..." derken gözlerinden o andan, o anıdan kalma hüzünlü bir bulut geçti sanki. " Telefon açıp kız arkadaşlarını anlatıyorsun, dört ay boyunca hiç aramıyorsun, sonra pat diye evlenmek istediğini söylüyorsun, sen benimle dalga mı geçiyorsun? Hem ben evlenmeyi hiç düşünmediğimi söylemiştim sana."

"Dikenlerin o kadar sivri ki..." diyordu delikanlı, kızgın ama yine de kızdırmaktan kaçınan bir sesle. "Her elimi uzattığımda dikenlerini çıkarıyorsun. Ulaşamıyorum sana. Oysa neden aramadığımı sorsan, sana anlatırdım nedenlerimi. Bir sorun mu var acaba diye hiç mi aklına gelmedi? Hiç mi merak etmedin? " "Evlenme teklifi yaptığı bu konuşmamızda bir kavgaya tutuşmuştuk. Çok sinirlendi ve artık aramayacağını söyleyerek kapattı telefonu." diye anlatmaya devam etti kadın.

Bu konuşmanın üstünden tam bir yıl geçmişti. Genç kız o akşam işyerinden çıktığında, karşı kaldırımda beklerken gördü O'nu. Hiçbir şey olmamış gibi yanına geldi delikanlı. Karanlıkta yan yana yürüyorlar, bir taraftan da delikanlı, O'nu unutamadığını, O'na ne kadar değer verdiğini, bugüne kadar yaşanmış onca yanlışın üstüne bir çizgi çekip yeniden birlikte olmayı ne kadar da istediğini anlatıyor, genç kız sessizce, başı önde dinliyordu.

"Hadi! " dedi delikanlı. "Hadi! Yeniden başlayalım. Seninle evlenmek istiyorum. Unutamıyorum seni. Sen de beni seviyorsun, biliyorum. Lütfen bırak artık inadı…"

Çok geçti… Genç kız elini uzattı delikanlıya. Parmağındaki alyansı gösterdi "Çok geç..." dedi. "Ben nişanlandım…" Yolun ortasında öylece kalakaldığını hatırlıyordu delikanlının…

"Birşey söylemiş miydi..? Hoşçakal demiş miydim? hatırlamıyorum. Oradan kaçarcasına uzaklaşırken gözyaşlarıma engel olmaya çalışıyordum yalnızca …" dedi yaşlı kadın.


nurten y tartaç

Devamı var…

19 yorum:

mr_lonely dedi ki...

Evlenecek bunlar anladım ben. :))
Bu aralar Türk filmi tadında gidiyor herkes bakalım mutlu son mu olacak hikayeler de muttsuz son mu... :))

Saygılar...

Şeniz dedi ki...

yaaa birleşsinler lütfenn...
Nedense artık sonu ayrılıklarla biten hikayelere dayanamıyorum yaşnalıyor muyum ne ;))

YAŞAMIN KIYISINDA dedi ki...

Bu yaşlı kadıncağız geçliğinde çetin bir cevizmiş. Delikanlı kırmaya çalıştıkca daha da çetinleşiyor. Bekliyoruz Çınarcım, merakla!
Sevgiler...

haykırış dedi ki...

İnşallah sonu güzellikle biter.
Bayağı heyecanlı bir hikaye.
Ellerinize sağlık sayın Çınar
Saygılarımla

içimdeki yolculuk (funda) dedi ki...

ayy fena oldum ben:(( ama kıza çok kızdım hani..

birdutmasali dedi ki...

kaçan kovalanır misali !!!
haydi hayırlısı..

Eeeeeee Sonraaa ??? :)))))))

Çınar dedi ki...

mr_lonely:)))))

Sevgiler

Çınar dedi ki...

Şeniz'm; aa! Daha dur bakalım, sırada ablaların var. Senin için vakit çok erken yaşlanmak için:)))

Sevgiler

Çınar dedi ki...

Nur'cum :)) Ahh, hem de ne çetin cevizz

Sevgiler

Çınar dedi ki...

haykırış; :)) çok teşekkür ederim

Saygılar

Çınar dedi ki...

içimdeki yolculuk (funda)'m; üzgünüm canım seni üzdüğüm için.

Ben de çok kızdım kıza:)

Sevgiler

Çınar dedi ki...

birdutmasali'm; du bakem acik:))))

Sevgiler

ELİF dedi ki...

Şıp diye düşüp bayılıcam burda, şu kadınların kaprisleri yok mu??

Çınar dedi ki...

ELİF'cim,:)))) ne diyeyim, çok haklısın

Sevgiler

sünter dedi ki...

Eeee fazla naz asik usandirdi mi?

Yoksa bu söz bu kizdan sonra mi icad edildi?

Çınar dedi ki...

sünter'im; e çocuğun dönüp dönüp israrına bakılırsa, bu kızdan sonra icat edilmiş olmalı bu söz:)))

Sevgiler canım

ÇOBAN YILDIZI dedi ki...

İyi bitsin sonu ne olur ne olur ne olur :))))

Çınar dedi ki...

ÇOBAN YILDIZI'm:))))

İstek üzerine sonunu değiştirsem mi ne :))

Sevgiler canım

Zeugma dedi ki...

Şimdi sırayla okumaya geldim merak içinde Çınarcığım..
Genç kızımız yüreği başka dili başka konuşuyor ne yazık ki :(
Öleceğim üzüntüden. Olmaz ki böyle!

Lütfen içinden ne geçiyorsa onu konuşsun artık lütfen amaa !!!