1 Nisan 2018 Pazar

MUTFAĞIN HATIRA DEFTERİBlog arkadaşım Sevgili Nurşen Şenol Güllüoğlu'nun kitabı;

-  Mutfağın Hatıra Defteri -


Çocukluk çağını 60'lı yıllarda yaşayan ve tadı damağında kalanları geçmişin büyülü anlarına götüren, şimdikilerin ağzının sularını akıtacak lezzette bir kitap. 
Yalnız bir önerim var; sakın karnınız açken kitabın başına oturmayın. Kendinizi elinizde kitapla buzdolabını karıştırıyor bulabilirsiniz :) 

Bazı yerlerinde birebir aynı anılarla geçmişe gidip gülümsedim. Değişik çevrelerde yaşanmış olunsa bile, çocukların o yıllarda nasıl da aynı şeylerden mutlu olduklarını, aynı oyunları oynadıklarını okurken yine kendimi buldum kitabın çok yerinde. 

Ve hayret; balkonunda hanımelleri olan, hanımeli kokan evler bana da hep çok sıcak gelmiştir.

Ah! Hele anneanneye bayıldım. Kendi anneannemi hatırladım özlemle. Bu kadar mı benzer şiveleri iki anneannenin? Mekanları cennet olsun.

Bu kitap bittiğinde okuyanın ağzında şeker tadında bir lezzet kalacaktır.  
 Okumalısınız.

2 yorum:

Leylak Dalı dedi ki...

Canım, çok teşekkür ederim. Sevmene ve özellikle seni çocukluğuna götürmesine çok mutlu oldum. Amacım da buydu zaten.
Bloglar bize ne güzel şeyler kattı değil mi? Çok sevgiyle...

Çınar dedi ki...


Öyle güzel zamanlar yaşamışız ki çocukluğumuzda, şimdiki çocukların ne demek olduğunu bile anlamadığı. Ve sen öyle güzel anlatmışsın ki, zevkle okudum. Tabii ki birçok yerinde neredeyse aynı olan anılarım canlandı gözlerimin önünde.
Blog aleminin bizlere kattığı güzellikler inkar edilemez. Şimdilerde sık giremesem de, iyi ki blog yazmaya başlamışım ve iyi ki tanımışım dediğim dostlar kazanmışım.

Emeğine, yüreğine sağlık.

Sevgiler canım :)