14 Ocak 2016 Perşembe

YAŞLI MIYIM NE :) :p
Yaşlandım ben sanırsam :P

Kaç rüzgar, kaç yağmur, kaç fırtına, dolu, kar, tipi, ayaz, kaç yaz, güz, bahar devirdim kim bilir... Esip, yağıp, gürleyerek giderken yıllar, hep bir şeyler alıp götürdüler benden. Kah yapraklarım soldu, sarardı, savruldu peşlerinden, kah dalım koptu en acıyan yerinden. Giderken bana bıraktıkları da oldu; mutlandıran, umutlandıran, beni hayata bağlayan güzellikler, ömre bedel tek nefeslik mutluluklar...


 Hayat bir alışverişti. Biz yılları eskitirken onlar da bizi eskiteceklerdi elbette. Her yıl yüzümüze, ruhumuza, bedenimize yeni çentikler atarak, enerjimizi sömürerek, saçlarımızın rengini, baharlarımızı çalarak.

Oyunun kuralı buydu... Yaşıyorsan aldığından kat kat fazlasını vermek zorundaydın hayata. Kuralları koyan sen olmasan da, uymak zorundaydın kayıtsız şartsız bu oyuna. Ne zaman biterse rolün o zaman inecektin sahneden. Ne bir an önce, ne bir an sonra.

Herkes kadar aldım payımı yaşamdan. İnişli - çıkışlı, engebeliydi yol benim için de. Belki biraz daha zor. Algılamaya göre değişir zorluk derecesi gerçi. Bazılarının dert dediğine güler geçersiniz, "Bu da bir şey mi ?" diye... Ama ona ağır gelmişse zordur işte. Kime sorsanız hayatı romandır. Her hayat bir romandır. Benim hikayem de yazmayı bilenin eline geçse, kalem ağlar kelimelerin kederinden belki de. Ya da iyi bir komedi çıkarılabilir aynı hikayeden. Ne gördüğünüz, hayata nereden baktığınızla ilintilidir.


Çook çok uzun yıllar önce, belki milattan bile önce :P :)  bugünü yarına bağlayan bir saatte; bu şişkin, gürültülü, kalabalık dünyaya bir avaz, bir soluk da ben katmışım. 

Son tren son istasyona yanaşana kadar yaşamak üzere... 


n y tartaç

18 yorum:

EQ dedi ki...

Buruk...cok buruk bir tebessümle okudum yazini. Kimbilir o neler yasadi, o ne duygulardan gecti su hayatta dedim.

Hepimiz yaslaniyoruz...ve yaslanirken de ne anilar, hatiralar, tecrübeler biriktiriyoruz. Acisiyla, tatlisiyla...

Acaba yanlis mi anladim satir aralarindan, yoksa senin dogum günün mü bugün? Eger dogru anladiysam kutlarim ve nice saglikli ve huzurlu yillar dilerim. Yanlis anladiysam unut gitsin bu kismi:)

Çınar dedi ki...

EQ , BUGÜN BENİM DOĞUM GÜNÜÜÜMM :) <3

Sevgiler canım

bücürükveben dedi ki...

Kalemine sağlık çok güzel anlatmışsın...gerçekten herkesin hayatı roman, kimseninki kimseye de benzemiyor, hatta dizi film...içinde mutluluklar, üzüntüler, ihanetler, kötülükler var...güzel anları hatırlamak en iyisi...olanla ölene çare de yok diyerek:( dileyelim bundan sonrası kötü olmasın....güzel olsun...nice yıllara Nurten'ciğim, iyi ki doğmuşsun...sevgiler.

Makbule Abalı dedi ki...

Bir soluk alarak katıldığımız dünyada eminim daha çok baharlar yaşanacak.Bu arada çok kış yaşandı.Kara kışlar, zorlu günler.4 mevsimi bahar yapamadık, hayal bile edemedik.
Daha güzel nice yıllara... Sevgiyle mutlulukla...
Kutlu olsun. Sevgiler...

Kalemderi dedi ki...

Ben de ağzınızdan yel alsın, sizin gibi yaşam sevinciyle dolu biri de son trenden son istasyondan söz eder olmuşsa ben başımı nerelere vurayım yazacaktım :) Tabii gördüğünüz üzere baktığımız, aldığımız yerinden anlıyoruz işte. Ben yine tersten bakmışım :)) Doğum gününüz kutlu olsun. Doğduğunu ve var olduğunu iyi izlerle duyumsatan birisiniz bana göre. Kimileri kötülükle vardır çünkü. Onlar hiç doğmasa da olurmuş; ama siz iyi ki doğmuşsunuz...

Mehmet Osman Çağlar dedi ki...

Yaşınızı sormadan ve merak etmeden... siz cidden yaşlanma-dınız sanırsam.:)

Bence yaşlı filan değilsiniz. Son derece enerjik ve sinerjik yapısıyla her şeye yetişebilen, yardımsever ve çok duyarlı bir kardeşimizsiniz. Hiç ummadığım bloglarda pozitif yapıcı izinizi görmek, peki buna ne demeli... Sıkı edebiyatçı ve şair yönünüz ile iyi ki varsınız dediğimiz dost Nurten hanım :... yüzünüz, ruhunuz ve bedeninize aldığınız her çeltik, sizi siz yapan en büyük hazinedir. Hayat yolundaki inişli çıkışlı engebeler de herkese nasip olmayan"iyi niyetli" kalmak, kalabilmek ne büyük bir erdemdir.

Şimdi, çocukların yaptığı müzik eşliğinde, Merih beyin yaptığı pastayı yemek üzere sabırsızlandığınızı bilerek yorumumu daha da uzatmak niyetinde değilim.:)

Sizi, ailenizi ve sevdiklerinizi hayata bağlayan güzelliklerin her yeni yaşta çoğalarak devam etmesi... ve son trenin son istasyona çok geç ulaşması dileklerimle sağlıklı, mutlu nice yaşlar dilerim.

Handan dedi ki...

Nice güzel yıllara, iyi ki doğdun.. Yaşamak delice güzel, evet giden çok şet oldu ama gelenleri de hiçbirşeye değişmem :)

Zeugma dedi ki...

Hadi canım, hepsi şaka zaten. Sen de biliyorsun yaşlı olmadığını :)
Kötü bir yaşam tarzı, genetik mirasla gelen olumsuzluklar ve bozuk çevresel şartlar yüzünden hem ruhen hem bedenen hızla yaşlanmış olanlar var tabii; ama sen kesinlikle onlardan değilsin.

Sağlıkla, huzurla, keyifle geçen nice yıllar dilerim.
Sevgiler

WarhaWk - Cenk dedi ki...

Doğum Günü'nüzü Kutlar,
sağlıklı,mutlu uzun yıllar dilerim
Nurten Abla.

Saygılar

Çınar dedi ki...

bücürükveben , herkesin ayrı bir hikayesi var hepsinde de hüzün var ama bazılarında daha çok. Biraz da hüznü ne kadar algılayıp ne kadar içinde boğulduğumuzla ilgili hissedilen acı da sanırım.

Hepimiz için mutlulukların daha çok iz bıraktığı zamanlar yaşamak dileğiyle...

Teşekkürler :)

Sevgiler

Çınar dedi ki...

Makbule Abalı, haklısın... kışlar yaşanmalı... Ama sonu bahar olmalı... Haklısın zor günler yaşanıyor bahar, hayal bile edilemiyor :(

Teşekkürler :)

Sevgiler

Çınar dedi ki...

Kalemderi , çok da tersten bakmış sayılmazsın canım biraz karamsar bir yazı oldu bu.

Çok teşekkürler. Sen de iyi ki varsın :)

Sevgiler

Çınar dedi ki...

Mehmet Osman Çağlar , :))))

Evet evett öyleyim di mii :) Ben diyorum, biz yıllardır aile gibi olduk iyice tanıyoruz birbirimizi diye ( Övgü duyunca üstüme alma hızıma da diyecek yoktur hani :P ) :) :)

Edebiyatçı olmak ve şairlik ne kadar bana uyar bilemiyorum ama onu da severek üstüme alabilirim doğrusu. :)

Yorumunuzu okurken, "Merih! Bak Mehmet Bey ne yazmış..?" diye seslendim. Merih'le birlikte okuduk ve kahkahalarla :) Size çok selamı var. Ama pasta falan yapmadı. İyice eskidik mi ne :P :)

Güzel dilekleriniz için çok teşekkürler :)

Aileye selamlar

Çınar dedi ki...

Handan , hayatın hayatımıza kattıkları için binlerce minnet duymalıyız tabii. Götürdüklerini boş verip gidiyoruz... Başka yolu yok...

Teşekkürler canım

Sevgiler

Çınar dedi ki...

Zeugma , şaka yaptıımmm :) Yaşlılık mı..? O da nee ? :)

Teşekkürler :)

Sevgiler

Çınar dedi ki...

WarhaWk - Cenk , canımm hoş geldin oğlum :)

Teşekkürler :)

Sevgiler

Hayat İzlerim, Kitap Sesleri dedi ki...

Sağlıkla mutlulukla nice güzel yaşlarınız olsun . ������

Çınar dedi ki...

Hayat İzlerim, Kitap Sesleri , çok teşekkür ederim :)

Sevgiler