8 Kasım 2012 Perşembe

BEN ŞEYY YANİ, DEMEK İSTİYORUM Kİ...


Ben sivrisinek değilim...  Karaböcek, hamamböceği, kalorifer böceği gibi herhangi bir haşere de değilim.
Terörist değilim. Yaşlı başlı,  üfürsen uçar bir ev hanımıyım nihayetinde:))  Karanlık kişilerle, hiç işim olmaz, uzaktan bile görmüşlüğüm yoktur böylelerini.  Vatanı bölmek gibi bir niyetim de olamaz.  Tek bir karışı için canımı veririm seve seve.  Askere gidip savaşamasam da topla tüfekle,  gerekirse tencere tava oklavayla, kanımın son damlasına kadar savunurum ülkemi elimden geldiğince.

 Ve;
Bu ülkeyi yoktan var etmiş,  çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmış o büyük kahramana,  bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz Ata'ma saygı ve minnetimi sunmak için 10 Kasım'da Anıtkabir' de olmayı planlıyorum.  Bu benim görevim herşeyden önce...

Bu nedenle;  Sevgili polis çocuklarım,  bir böcekmişim gibi gaz sıkmayın bana o gün...  Lütfen...  En organik olanınından  bile.  Hem, bu bünye alışık değil organik şeylere,  alerji falan yapar.  Tazyikli su da sıkmayın e mi..?  Hava serin olur üşütürüm.  Ya da uçar giderim bir ağaç tepesine.  İndir indirebilirsen artık...

Yani kısacası;  10 Kasım'da  Ata'mı ziyaret edeceğim ...


13 yorum:

parıldayan çiçek dedi ki...

10 Kasımda Anıtkabir'deyim.Üst solunum yollarım rahatsız.Biber gazı beni daha çok hasta eder.Yazınız güzel.Bakış açınız da.Sevgiyle kalın

Çınar dedi ki...

parıldayan çiçek ; Bende de faranjit var, O nedenle yani, yoksa noolcek ki şuncecik gazdan.:)) Hem de yüzde yüz organik olanından:)

Çok teşekkürler

Sevgiler

Asortik Krep dedi ki...

10 kasımda Ankara'ya gidenleri kıskanıyorum :))
Bence de size sıkmasınlar ,kimseye sıkmasınlar.
Bir arkadaşım anlattı,29 ekimde yürümeye çalışırken engellenen halktan biri bağırmış," biz mustafa kemalin askerleriyiz" diye..Poliste dayanamamış, megafonla onlara "bizde mustafa kemalin askerleriyiz" diye bağırmış. Emir yüksek yerden..

Asortik Krep dedi ki...

Benim için de yürü lütfen.. :) Sevgilerimi sunuyorum Ata'ma...
İzindeyiz.

Çınar dedi ki...

Asortik Krep ; kıskanma :) eminim burda olmak için can atıyorsun söz selamını ileteceğim Ata'ma.

Haklısın polis de bizden, halktan, Anadolu çocuğu onlar da (birçokları) Ama emir yüksek yerden...

Sevgiler

cenebaz dedi ki...

Kıskandım:)))Sağ salim gidip dönün inşallah. Bazılarına göre vatanın yarısı terörist zaten

Çınar dedi ki...

cenebaz ; kıskanmayın:) gidemeyen ama yüreği o gün orda atan tüm vatanseverler adına orada olacağız. Ve selamlarınızı ileteceğiz Ata'ma.

Sevgiler

Yaşamın kıyısında dedi ki...

Benim içinde yürü canım, orada olmayı çok isterdim.
Bende İstanbul'da Ata'ya saygı zinciri yaparak anacağım.

hasret senfonileri dedi ki...

BENİM SARIŞIN AFETİM TORUNUM BU YAZ SONU RESMEN REST ÇEKTİ ANITKABİRİ GÖRMEDEN OKULA BAŞLAMAM.... DİYE!! KİMSE ÖĞRETMEDEN.. İÇİNDEN GELDİĞİ GİBİ.. YÜREĞİNE İŞLEMİŞ ATATÜEK SEVGİSİ İLE..
BU SEVGİYLE YAŞAYANLARA ZOR VE GÜÇ KULLANANLARI, SU YA DA GAZ SIKANLARI VE SIKTIRANLARI, İLAHİ BİR GÜCÜN (NOKTALI YA DA NOKTASIZ) BOĞAZLARINDAN SIKACAĞINA İNANIYORUM..

Çınar dedi ki...

Yaşamın kıyısında ; Seve seve yürürüm Ata'ma senin için de. Sen de zincire bir halka ekle benim adıma:)

Sevgiler

Çınar dedi ki...

hasret senfonileri ; biliyorum, minik sarışın afet sonunda dediğini yaptırdı Ata'sını ziyaret etti Anıtkabir'de. Başka türlüsü olamazdı. O Anneannesinin /ailesinin/asil kanını taşıyor damarlarında.

İster noktalı ister noktasız:) sonunda hak ettiklerini bulacaklar zulmedenler.

Sevgiler Hoca'm

Mehmet Osman Çağlar dedi ki...

Bizim gibi... uzaktakiler için yürürseniz seviniriz.
Sevgiler

Çınar dedi ki...

Mehmet Osman Çağlar; tabii ki, seve seve yürüyeceğim hepiniz adına. Selam götüreceğim Ata'ma hepinizden kucak dolusu. Gerçi yasaklar geldi yarın için :(((( Bakalım...

Sevgiler